Jdi na obsah Jdi na menu
 


III.třída Vánoční zvoneček tiše zvoní

1. 12. 2017

ADVENTNÍ ČAS VE III. TŘÍDĚ

Na nejkrásnější období v roce jsme se začali připravovat na přelomu listopadu a prosince. Vyrobili jsme si z perníkového těsta adventní kalendář, který postupně smlsáme podle toho, jak nám budou utíkat jednotlivé dny. V tomto čase se děti seznámily s vánoční pohádkou, kterou pomohly upravit a doplnit o svoje nápady. Začali jsme ji trénovat a jak se nám to povedlo, sami posoudíte na naší vánoční besídce.

A protože jsme tvořiví i před Vánocemi, tak si vyzdobíme třídu, šatnu i hernu vánočními a zimními dekoracemi. Děti jsou vždy nadšené, když jejich výrobky zdobí školku. Našimi výrobky se pochlubíme i ve Střeše na vánoční výstavě, na kterou se s dětmi půjdeme podívat a i vy jste zváni.

Další týden nás čeká vzácná návštěva z daleka. Přijde se k nám podívat Mikuláš se svými pomocníky-Čertem a Andělíčkem. Přiblížíme si význam svátku sv.Mikuláše a jak probíhá, něco mikulášského či čertovského si vyrobíme. A protože máme šikovné děti, nikoho si čert určitě neodnese. Ale aby to neměly děti tak jednoduché, naučily se pro návštěvu krásnou básničku:

Mikuláši, andílku,

děkujem za nadílku.

A ty, čerte, chlupatý,

jen si zůstaň za vraty.

Celý rok jsme hodní byli,

ve školce jsme nezlobili.

Hračky si vždy uklízíme,

po večerníčku vždy spíme.

 

A protože se blíží čas Vánoc, příprava na ně bude probíhat i u nás. Budeme si povídat o lidových zvycích a tradicích, některé si vyzkoušíme. Nebude chybět společný zpěv koled s doprovodem klavíru, poslech koled při činnostech a naučíme se vánoční básničku ke stromečku, aby nám stromeček dal nějaké dárky do třídy.

JÁ MÁM Z VÁNOC NEJRADĚJI

Já mám z vánoc nejraději,

když se doma všichni smějí.

Když se kapři mrskají

a prskavky prskají.

Není vůbec důležité,

dostat horu dárků.

Hlavní je, že těšíme se,

na vánoce spolu.

 

Také se seznámíme s příběhem o Ježíškovi v Betlémě.

Vánoční atmosféru si zpestříme vystoupením na Střeše-sboreček a potom vánoční pohádkou, kterou vám zahrajeme ve třídě. Rozsvítíme si společně stromeček, poslechneme si koledy a společně s vámi si zpříjemníme předvánoční čas.

   Krásné prožití svátků vánočních a šťastný nový rok 2018!