Jdi na obsah Jdi na menu
 


III.třída Muzikantská rodina

9. 5. 2018

MUZIKANTSKÁ  RODINA

 

Druhý jarní blok školního roku jsme začali povídáním o činnostech, které provádíme v určité denní době.

Přiblížili jsme si na činnostech pojmy ráno – poledne – večer, na týdenním kalendáři procvičujeme dny v týdnu a jejich názvy, dětem pomůže, když si s nimi tyto pojmy budete doma také opakovat.

 

V dalším zkráceném týdnu si budeme povídat s dětmi o rodině, jejích členech, jak mají doma rozděleny sociální role atp. Pro maminky si děti vyrobí malý dárek a k svátku rodiny děti nacvičují s dětmi IV. třídy muzikálovou pohádku „ O dvanácti měsíčkách“, která je velmi baví a líbí se jim. Téměř všechny děti zpívají ve sborečku a i tam připravujeme pásmo písní i tanečku pro akademii, která bude ve čtvrtek 17. 5. 2018

 

♫ Fialka

Fialka je pěkná modrá /: květinka:/

/:Má ji ráda moje milá maminka:/

 

V souvislosti s povídáním o rodině si přiblížíme jednotlivá povolání, budeme přiřazovat jednotlivá nářadí  k  povoláním, pojmenujeme si je a zkusíme je napodobit pantomimou. Zahrajeme si v rámci ranních her „ Na stavaře, Na cukrárnu, Na restauraci“….Využijeme také návštěvu některých malých dílen – Soukromá sklárna Tomi, vitrážní manufakturu a dílnu, kde se zpracovávají plasty – Urbánek.

Půjdeme se také podívat do nové Hasičské zbrojnice.

 

HOŘÍ

Hasiči jedou, stříkačky vezou.

Mají přilby, žebříky, háky, smyčky, košíky.

 

Hoří, trubka zavolá a oheň nám plápolá!

Hasiči k nám spěchají, na stříkačky sedají.

 

Jak se budeme blížit konec května, čeká nás výlet na hrad Bouzov do historického areálu  s programem Rytíři a lapkové.

Nesmí chybět ani oslava Dne dětí na školní zahradě s námětem „čtyři roční období“. Na tento den i společné focení tříd si děti namalují bílá trička s námětem čtyř ročních období.

V průběhu celého května si budeme hrát se slovy, určovat začáteční a poslední hlásku slova, hledání písmen ve slyšených slovech, určování počtu slabik, délku hlásek a rýmování slov.

 

Zopakujeme si písně „ Muzikantská rodina, Autobus“ a naučíme se píseň „Výlet“

 

V rámci projektu „Celé Česko čte dětem“ si děti poslechnou příběhy z knížky „ Kočkopes Kvído“ /M. Kratochvíl/, a také příběhy Neználka.

 

Po dobu čtyř týdnů bude v naší třídě na praxi studentka 3. ročníku SPgŠ, která s dětmi bude provádět řízenou činnost i organizaci her a pomůže nám také při akademii.