Jdi na obsah Jdi na menu
 


IV.třída Jaro už je tu!

21. 3. 2017

p1040643.jpg

JARO, JARO, JARO UŽ JE TU!

Tento tematický blok zahájíme vynášením Moreny. Společně s dětmi z I. třídy si vyrobíme Morenu a první jarní den půjdeme k řece, kde ji hodíme do vody. Při zpáteční cestě si nastříháme a ozdobíme pučící větvičky, které jsou symbolem začínajícího jara. Dále budeme pozorovat probouzející se jarní přírodu. Při vycházkách si zopakujeme pojmenování prvních jarních květin. Zaměříme na rozvoj logického myšlení při řešení hádanek.

 

p1040642.jpg   „Přišlo jaro do vsi“

  Přišlo jaro do vsi,

  kde jsi zimo, kde jsi?

  Byla zima mezi náma,

  ale už je za horama.

  Hu, hu, hu.

  Jaro, už je tu.

 

 

„Rozpočítadlo“

U potoka roste kvítí,
říkají mu petrklíč,
na koho to slovo padne,
ten musí jít z kola pryč.

 

 

„Jarní říkadlo“                       p1040617.jpg

Zimo, zimo, táhni pryč,

nebo na tě vezmu bič!

Odtáhnu tě za pačesy

za ty hory, za ty lesy.

Až se vrátím nazpátek,

svleču zimní kabátek!

 

Nezapomeneme na domácí zvířata a jejich mláďátka, připomeneme si vše co o nich víme, co potřebují k životu, čím jsou pro nás užiteční a také si o nich zazpíváme známé lidové písničky. S pojmenováním zvířat procvičíme určování první a poslední hlásky ve slově, počet slabik, zkusíme najít první písmeno.

img_20170405_091219.jpg

Dále si budeme povídat o velikonočních tradicích a naučíme se velikonoční koledu. Zapojíme se do soutěže o nejkrásnější velikonoční dekoraci ve Střeše a 11. 4. pozveme do školky všechny rodiče i kamarády na společné tvoření a hraní.

            Dalším tématem, které nás čeká je Den země. Povíme si o tom jak chráníme přírodu, jak správně třídit odpad, co se pomocí recyklování vyrábí. Poslechneme si písničku „Chválím Tě země má“ od Z. Svěráka a J. Uhlíře.

            Poslední tradicí, o které si budeme povídat je pálení čarodějnice. Uspořádáme slet čarodějnic na naší zahradě, kde si zahrajeme čarodějnické hry a zatančíme čarodějnický taneček „Ježibaba“ na písničku od D. Patrasové.